Facebook

Twitter

YouTube

ul. Wały J. Dąbrowskiego 2, 63-900 Rawicz, tel. +48 222 500 115

A4 Popup

 

 

 

Przypominamy:

Jak skutecznie myć ręce?

Jak poprawnie założyć oraz nosić maseczkę?

Jak prawidłowo nałożyć i zdjąc rękawice?

że obowiązek zasłaniana ust i nosa w miejscach publicznych dotyczy sytuacji, gdy nie można zachować 1,5-metrowej odległości od innych

Gdzie należy zasłaniać usta i nos obowiązkowo?

Gdzie nie trzeba zakrywać ust i nosa?

Jak zapewnić bezpieczne miesce pracy w trakcie trwania pandemii?

Gdzie znaleźć wszystkie wytyczne GIS uwzględniające specyfikę działania różnych obszarów w zakresie aktualnej sytuacji epidemiologicznej?

 

 

 

 

 

mycie rk kwadrat MZ

Czytaj więcej: Podstawowe zasady bezpieczeństwa w trakcie pandemii wirusa SARS-CoV-2Dbaj o siebie i innych

wstazka  Światowy Dzień Pamięci o Zmarłych na AIDS

Państwowy Powiatowy Inspektor w Rawiczu przypomina, że Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zmarłych na AIDS przypada co roku w trzecią niedzielę maja w tym roku 17 maja.

Po raz pierwszy Światowy Dzień Pamięci o Zmarłych na AIDS obchodzony był w San Francisco i Nowym Jorku w 1983 r. Organizatorzy chcieli uczcić pamięć tych wszystkich, którzy odeszli z powodu zachorowań oraz zwrócić uwagę na potrzebę pomocy osobom żyjącym z HIV i chorym na AIDS.

kleszcz  Uwaga kleszcze!

Wybierając się na spacer do lasu, parku bądź na inne tereny zielone uważajmy na te pajęczaki. Kleszcze rozpoznają swoje ofiary po zapachu, ciepłocie ciała oraz wydychanym dwutlenku węgla. Kleszcze są mało mobilne. Larwy przebywają zwykle pod źdźbłami trawy, nimfy w zaroślach, a postaci dojrzałe pod liśćmi drzew.

Czytaj więcej: Uwaga kleszcze!

Mapa strony

Mapa zagrożeń