Facebook

Twitter

YouTube

ul. Wały J. Dąbrowskiego 2, 63-900 Rawicz, tel. 655453937

A4 Popup

 logo wsse sm         UWAGA !      logo wsse sm

Samochodowy punkt pobrań wymazów

Szanowni Państwo, informujemy że w dniach 29-30.05.2020 r. na parkingu Szkoły Podstawowej w Sierakowie przy ul. Przyjemskiego 35 (dawne gimnazjum) w godzinach od 10:00-19:00 uruchomiony zostanie samochodowy punkt pobrań wymazów tzw. Drive-thru do bezpłatnych badań w kierunku koronawirusa dla mieszkańców powiatu rawickiego. Przedsięwzięcie organizowane jest przez 12 Wielkopolską Brygadę Obrony Terytorialnej, Państwową Inspekcję Sanitarną oraz samorząd lokalny.

Szanowni Państwo, informujemy że rejestracja telefoniczna zainteresowanych pobraniem wymazu w kierunku SARS-CoV-2 w ramach samochodowego punktu pobrań Drive-thru 29-30.05.2020r. prowadzona będzie pod numerem telefonu Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu.
61 656 80 75
Potrwa od 27 do 29.05.2020r.
w godzinach 8.00-16.00

 

all4web
 

Rekomendacje GIS w sprawie możliwości odłożenia rutynowych wizyt kominiarskich w lokalach

Szanowna Pani Dyrektor,

W odpowiedzi na pismo proponuję rozważenie możliwości odłożenia rutynowych wizyty kominiarskich w lokalach, w tym w szczególności, w których przebywają osoby na kwarantannie lub u których zostało stwierdzone zakażenie wirusem SARS-CoV-2 do czasu zakończenia kwarantanny (14 dni), bądź wyzdrowienia lokatora.

Jeśli wizyta kominiarska ma charakter interwencyjny i jest niezbędna do zapewnienia bezpieczeństwa osób przebywających w lokalu, każdą sytuacje należy rozważyć indywidualnie w uzgodnieniu z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną sprawującą nadzór nad osobami w lokalu.

Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje następujące zasady ogólne:

 * poproszenie lokatorów o staranne przewietrzenie lokalu przed wizytą kominiarską,

*  poproszenie lokatorów o zdezynfekowanie klamek drzwi wejściowych i w lokalu przed wizyta kominiarską,

*  przestrzeganie zasady bezpieczniej odległości – (1,5 – 2 m) od osób zamieszkujących lokal, poproszenie lokatorów o przejście do pomieszczenia w

którym nie znajdują się przewody kominowe, założenie przez kominiarzy rękawiczek jednorazowych podczas wykonywania czynności i wyrzucenie ich po odbytej wizycie do kosza na śmieci lub umycie rąk wodą z mydłem, lub ich dezynfekcję środkiem na bazie alkoholu (min. 60%).

Z poważaniem

Izabela Kucharska

Zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego

Pismo do pobrania - pdf 1

 

Mapa strony

Mapa zagrożeń