Facebook

Twitter

YouTube

ul. Wały J. Dąbrowskiego 2, 63-900 Rawicz, tel. 655453937

A4 Popup

 

 

 

logo wsse sm budynek  logo wsse sm

 

 UWAGA !

Informujemy, że próbki do celów sanitarno-epidemiologicznych  w miesiącu kwietniu pobierane będą w dniach: 8,9,15,16,23.04.2019 r.

29.04. oraz 30.04. nie będą pobierane.

 

 

 

all4web
 

1 10 dzien tornistra Ogólnopolski Dzień Tornistra

W Szkole Podstawowej Nr 3 w Rawiczu oraz w Szkole Podstawowej w Sierakowie z udziałem pielęgniarek szkolnych odbyła się akcja edukacyjna Ministerstwa Edukacji Narodowej pn. Miesiąc Ważenia Tornistrów. Najcięższy z ważonych plecaków szkolnych miał aż 9,2 kilograma. - to zdecydowanie za dużo bez względu na to, w której klasie jest uczeń - podkreślano podczas akcji.

Czytaj więcej...

wszawica2        CZYM JEST WSZAWICA?
Wszawica głowowa (łac. pediculosis capitis) jest chorobą wywołaną zarażeniem wszą głowową. Wielkość dorosłego owada nie przekracza 2 – 4,7 mm. Samice każdego dnia składają od 5 do 10 białych jaj, zwanych gnidami, które rozmiarami przypominają główkę od szpilki. W ciągu 4 – 14 dni z jaj wylęgają się larwy, które następnie przekształcają się w dorosłe osobniki. Wszy pasożytują wyłącznie na owłosionej części skóry i żywią się krwią człowieka. W miejscu ugryzienia powstaje odczyn zapalny skóry, który powoduje uczucie silnego świądu. Okres przenoszenia trwa tak długo jak długo żyją wszy lub ich jaja.

Ulotka - pdf 1

patent na bezpieczne wakacje

Kilka sprawdzonych patentów na bezpieczne wakacje. 

  • Ulotka "Patent na bezpieczne wakacje" - pobierz ulotkę.
  • Informacja "Bezpieczne Wakacje" - pobierz informację
  • Książeczka informacyjna WSSE Poznań - "Zaszczep się przed podróżą" - pobierz książeczkę

ferie zimowe 1

           Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących tak podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania:

Zabawa na śniegu, zjazdy z górki, jazda na nartach czy łyżwach oraz inne szaleństwa na śniegu mogą sprawić wiele radości i wzmocnić naszą kondycję fizyczną.

Czytaj więcej...

Mapa strony

Mapa zagrożeń