Facebook

Twitter

YouTube

ul. Wały J. Dąbrowskiego 2, 63-900 Rawicz, tel. 655453937

aids kampania sprawdz sie 770x400

22 listopada rozpoczyna się Europejski Tydzień Testowania w kierunku HIV  a wraz z nim działania edukacyjno-informacyjneKrajowego Centrum ds. AIDS. Udział w nich weźmie aktor Maciej Musiał,  a myślą przewodnią jest zachęcanie Polaków do testowania się w kierunku zakażenia HIV.

Czytaj więcej: W Polsce każdego dnia co najmniej 3 osoby dowiadują się, że są zakażone HIV!

epapierosy

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski skierował do szkół, przygotowany wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym, materiał informacyjny dla uczniów, rodziców, dyrektorów i nauczycieli, w którym przestrzega przed potencjalnymi zagrożeniami związanymi z elektronicznymi papierosami.

Czytaj więcej: Zagrożenia związane z e-papierosami – MEN i GIS ostrzegają!

CityScroller LESZNO 350x240 2019m

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rawiczu informuje, że z okazji Światowego Dnia AIDS w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lesznie zostanie uruchomiony tymczasowy punkt konsultacyjno-diagnostyczny.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Aids 2019

zakaz paleniaŚwiatowy Dzień bez Tytoniu 2019

       Każdego roku w dniu 31 maja obchodzony jest Światowy Dzień bez Tytoniu. Zainicjowane przez Światową Organizację Zdrowia święto stanowi okazję  do zwrócenia uwagi społeczeństwa na  powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywnych skutków zdrowotnych. Wskazuje się jak ważna jest promocja zdrowego stylu życia bez palenia tytoniu, motywowanie do odpowiedzialnych wyborów związanych z własnym zdrowiem i zdrowiem bliskich osób, promocja alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu oraz kształtowanie postaw asertywnych szczególnie wśród młodych ludzi.

Czytaj więcej: Światowy Dzień bez Tytoniu 2019

Mapa strony

Mapa zagrożeń